...

Kayrak Taşı Bilgilendirme

Kayrak Taşı Bilgilendirme

      Kayrak taşımız; Türkiye'de olmayan tek dekoratif desenli, çeşitli renklerde, tarifi güç mucize canlı doğa resimleri doğa tarafından çizilmiş olan “Ağaç desenli ceviz kayrağı”dır.

      Kayrak taşlarımız doğal ilkel yöntemlerle ve insan gücüyle işlenip satışa sunulmaktadır. Kayrak taşlarımız yaratanın doğadan insanlara bir lütfudur. Bu taşları görüp de düşünmeyen bir insan olamaz. İbret dolu resimler tarih kokuyor. Aslan kafası resmi, kalp resmi ve buna benzer desenlere insanın baktıkça bakası geliyor. Doğal kayrak taşlarımız rahatsız etmeden insana huzur, çevresine zevk veriyor. Doğayı sevenler toplu olarak ta kullanabilir. İnşaatlarınızda, iş yerlerinizde sıva istemeyen yapısıyla da kaba inşaatlarda dayanıklılığı ölümsüzleştiriyor. Ömür boyu sıva, boya, bakım istemeyen ve yıkanınca tertemiz olan taşlarımız yazın serin, kışın sıcak tutuyor.

      Kayrak taşımız Türkiye'de bu güne kadar mevcutların en sağlam ve dayanıklısıdır. Sert bir kayraktır. Doğadan çıkan kayrak taşının en az bir tarafı sanki kesilmiş gibi olup yarı yarıya da iki tarafı kesilmiş gibi doğal olarak düz kesiktir. Kesme makinesi ile 10 santimetrede 40x60 ebadına kadar dilediğiniz ölçülerde kesilebilen cinstendir. Taşın bir yüzü düz bir yüzü duvara yapıştırmak için özellikle tırtıklıdır. Kayrak taşının tersi yüzü mevcuttur.

      Kayrak taşımızdan taş ev yapmak isterseniz 20x20 ebattan 40x60 ebadına kadar aynı dekoratif taştan ev yapabilirsiniz, bahçe duvarı, istinat duvarı yapabilirsiniz. Kayrak taşımızdan beton üstü parityen, toprak üzeri çim arası 40x60 tan 60x100 ebadında 4 ila 7 santimetre kalınlığında yer taşı imal edilmektedir.

      Fotoğraflarda da desenlerini görebileceğiniz kayrak taşımızın dayanıklılığını; Bayındır Çınardibi Köyü'nün ve komşu köylerinin kuruldukları tarihten bu güne kadar hiç bakım yapılmadan hâlâ sağlam olan evlerinin duvarlarında ve çatılarında, doğal kayrak taş ile kaplanmış köy çeşmelerinde görebilirsiniz. Uyguladığımız taş duvar ve duvar kaplamalarımızı ocağımızdan duvara işlenecek şekliyle sunuyoruz, doğal kayrak taşlarımız yetenekli ustalarınızın elinde inşaatlarınızda ve dekorunuzda en iyi şekilde yarı fiyatına hayat buluyor.